top of page
  • Zdjęcie autoraMichał Siejda

Digitalisation in Europe 2021-2022

Zaktualizowano: 30 wrz 2022

Prezentujemy najnowszy raport opublikowany 5 maja 2022 r. przez Europejski Bank Inwestycyjny. Kryzys związany z koronawirusem przyspieszył cyfrową transformację europejskiej gospodarki. Przed pandemią z najnowocześniejszych technologii cyfrowych korzystały przede wszystkim najbardziej innowacyjne i nowoczesne firmy. Kryzys związany z COVID-19 przyniósł jednak transformację cyfrową szerszemu społeczeństwu i sprawił, że cyfryzacja stała się integralną częścią przetrwania firm.

Firmy sprawnie poruszające się w przestrzeni cyfrowej były w stanie lepiej poradzić sobie z zakłóceniami wywołanymi pandemią i rzadziej niż pozostałe firmy odnotowały znaczny spadek sprzedaży od 2020 r. Wiele firm wykorzystało kryzys jako okazję do przyspieszenia cyfryzacji.


W sprawozdaniu na temat cyfryzacji w Europie na lata 2021–2022 wykorzystano wyniki badania inwestycyjnego EBI (EIBIS) przeprowadzonego od kwietnia do lipca 2021 r., aby rzucić światło na poziom cyfryzacji wśród małych i średnich przedsiębiorstw w Europie.Raport dostępny jest tutaj ➡️
48 wyświetleń0 komentarzy

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page