Zwiększenie wydajności małymi krokami – PowerToys #1


Jak już wcześniej zauważyliśmy cyfryzacja jest możliwa również bez BIM. Cyfryzacja to nie tylko, przeniesienie dokumentacji i procesów papierowych do komputerów, ale również uważna obserwacja działań i dostrzeganie potencjału w automatyzacji.

Utrwalony już pogląd, że nie jest możliwa cyfryzacja bez BIM sprawił, że mijamy drobne, ogólnodostępne usprawnienia, sądząc, że ich wprowadzenie wcale nie podniesie naszej wydajności. My jesteśmy innego zdania. Żeby nie być gołosłownym uruchamiamy cykl #small_steps, w którym będziemy zbierać dostępne na rynku rozwiązania, które nam pomagają w byciu bardziej wydajnymi. Te, które są bezpłatne będziemy oznaczać jako #opensource. Jedno z takich rozwiązań prezentujemy dzisiaj.

PowerToys to zestaw bezpłatnych narzędzi opracowanych przez Microsoft, które rozszerzają funkcjonalność systemu Windows. Narzędzie to jest stale rozwijane i uzupełniane o nowe funkcje. Biorąc pod uwagę ilość dokumentów, jakie są archiwizowane w ramach kontraktów budowlanych jedną z przydatnych funkcji może się okazać PowerRename, która w polskiej wersji językowej pojawia się jako Zaawansowana zmiana nazw. Dzięki tej funkcji możemy zmienić nazwy wielu plików naraz:

Nowe nazwy plików można stworzyć poprzez zastąpienie całej starej nazwy lub zamieniając fragment tekstu nowym tekstem. Możliwe jest wykorzystanie bieżącej daty oraz nadawanie kolejnych numerów.

Dzięki tej funkcji możliwe jest szybkie i dokładne nadawanie nazw plikom według jednego schematu. Aplikację PowerToys można pobrać z oficjalnej dystrybucji Microsoft.

Michał Siejda

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *